Dnes je 13.07.2024
login (email): heslo: / registrace / zapomenuté heslo
Info a kontakt

Informace o službě a přehled odpovědí

Vítejte v naší internetové poradně. Pokud jste naším zákazníkem a máte problém, který se týká midi skladeb, karaoke, nebo nástrojů zakoupených u nás, jste tady správně. Poradna je pro vás bezplatná a budeme se snažit, aby došlo co nejdřív k odstranění potíží. Zabýváme se širokou problematikou hudebních nástrojů a MIDI zařízení a myslíme si, že jsme schopni odborně odpovědět na značnou část Vašich dotazů. 

Vzhledem k tomu, že zejména v posledních týdnech chodí spousty dotazů a to především od lidí, kteří si myslí, že jim musíme poradit bezplatně, dochází zde k jedné důležité změně. Od 1.1.2013 nebudu reagovat na e-mailové dotazy týkající se odborné problematiky klávesových nástrojů, jejich programování a práce s nimi, stejně jako propjení s PC apod. K nástrojům jsou dostupné manuály a pokud vám manuál nestačí, je možné zaplatit si u nás konzultaci. Případně pokud si myslíte, že se jedná o drobnost, tak neváhejte zavolat a můžeme to okamžitě konzultovat telefonicky. V opačném případě se nezlobte, ale z časových důvodů nehodlám tyto dotazy řešit cestou e-mailu. Na telefonický dotaz vám ihned odpovím, jestli umím pomoci, jestli to bude zdarma, nebo za peníze a případně si můžeme domluvi schůzku, nebo můžu doporučit někoho jiného, pokud jste z druhého konce republiky. S problematikou nástrojů je to úplně stejné, jako když se vám pokazí auto. Taky s ním musíte do servisu a nebudete ho opravovat přes e-mail. To co jsem schopen vyřešit za 5 minut na místě potom řeším 2 hodiny mailem - proto zvažte případně, co do dotazů píšete. Opravdu nebudu na tyhle dotazy reagovat.

Ceny za poradenství se stanovují obvykle předem dohodou. Slevy na poradenství poskytujeme pouze zákazníkům, kteří si u nás koupí nástroj, nebo při dlouhodobých konzultacích. Obvykle se snažíme na dotaz odpovědět v pracovní dny do 24 hodin. 

Na této stránce naleznete odpovědi lidí, kteří se v minulosti ptali před Vámi. Fungujeme takto: nenajdete-li odpověď na Váš dotaz na této stránce, napište nám nový dotaz, my Vám na něj odpovíme a pokud svou povahou bude vhodný ke zveřejnění, objeví se i na této stránce.

Nepište prosím dotazy typu Potřebuji poradit s výběrem nástroje nebo Nefunguje mi komunikace PC-klávesy přes MIDI. V těchto případech odpovídáme taky pouze na telefonické dotazy, nebo dotazy při osobním setkání. Pokud potřebujete poradit s výběrem nástroje a chcete ho koupit u nás, rádi Vám poradíme a nástroj dodáme a provedeme základní zaškolení do ovládání. Je to vhodnější řešit telefonicky, nebo osobně. Pokud je to z oblasti komunikace nástroje s PC, tam je to jednoznačné. Buď přijedete k nám, nebo se můžem domluvit na tom, že provedeme zprovoznění přímo u Vás, ale opravdu to nejde řešit přes e-mail. Nemůžeme znát informace o HW a SW ve vašem PC a nejde rozpoznat ani případná chybná zapojení.

Nepište ani dotazy typu "Kde mám sehnat manuál" ... nejsme manuálová služba a pokud se nám dostane manuál do rukou, tak pouze k nástroji, který prodáváme. Podobné věci musíte řešit u prodejce, kde nástroj koupíte, nebo u výhradního dovozce.

Děkujeme za pochopení.

 

Reference:

Jsem držitel certifikátu - Sound Design And Music Production With Roland Fantom X ( 25.5.2010 ) - Artemiy Pavlov - Sinevibes School

keyboardy Yamaha - řadu let provádím zaškolení do ovládání nástrojů Yamaha Portable keyboards - ( registrační paměti, ovládání nástroje, vocal harmony atd. ). Obvykle se jedná o dražší nástroje  ( nástroje PSR, PSR-S, Tyrosy) kde se dají všechny tyhle možnosti využívat. Jsem uživatelem nástroje Tyros 5,  ( vč. premium voice rozšíření)

Syntezátory Yamaha série S, CS6, Motif XS...  jsem dlouholetým uživatelem syntezátorů yamaha. Některé jsem užíval dlouho, některé krátkou chvíli, ale prakticky je systém ovládání velmi podobný. Časem se jen jednotlivé funkce editují víc podrobně.

Nástroje Kurzweil - jsem dlouholetý uživatel nástojů Kurzweil ( SP88, K2600S, K2661 ). Začátečníky bez problémů zaškolím, jinak preferuji spíš výměnnou konzultaci. I když toho znám poměrně hodně, pořád toho znám velmi málo :) . Ostatně kdo Kurzweil má, tak ví o čem mluvím. 

Otázka:

Dobry den, dokazete vytvorit bici a basovou linku v MIDI (norma GM) pro dve skladby z nasi vlastni tvorby?Pokud ano, jak dal postupovat a jak muze byt financne narocne? Dekuji Roman Suk

 Odpověď:

Je mi líto, ale neposkytuji tuhle službu pro vlastní autorské skladby. Jsem plně vytížen výrobou podkladů, ať už v midi, nebo halfplaybacků. Proto se už do ničeho dalšího nepouštím. Díky za pochopení.


Otázka:

Dobry den, Chci se zeptat, jestli mate k dispozici nejakou ukazkovou skladbu pro Genos zdarma. Chtel bych vyzkouset, jak se se skladbou pracuje nazivo pro sva pripadna vystoupeni a jak midi z Genosu zni. Diky moc Vojta Slaby

 Odpověď:

Je mi líto, ale žádnou takovou skladbu zdarma nemáme. Asi nejjednodužší bude, když si jednu skladbu koupíte a práci s ní si vyzkoušíte. Není to zase tak velká položka za to, co skladba všechno obsahuje. Navíc demo si můžete poslechnout a skutečně všechny skladby hrají výborně.


Otázka:

Dobrý den, můžete mi prosím sdělit v jakém formátu mám používat midi pro nástroj Yamaha PSR S670.Děkuhji Vám za odpověď. Pěkný víkend. Tomášek M

 Odpověď:

Nástroj S670 podporuje normu XG, takže doporučuji XG, nebo XG karaoke. To hraje mnohem líp, než základní norma GM. XG karaoke obsahuje navíc text, který se může zobrazit na displeji. Nabízíme i XF formát, kde jsou jak GM, tak XG verze a ve skladbách jsou ještě vepsány akordové značky, které se potom zobrazují nad textem. Pro nástroj je možné taky použít i prémiový formát PSR SX50 (650,750,950), kde bývají použité i megavoice atd., ale ono záleží na tom, co všechno z možností nástroje využíváte. Obvykle u té základní řady dostačuje lidem XG karaoke. Asi nejlepší je vyzkoušet, co se bude víc líbit. Rozdíl je slyšet hlavně u skladeb, kde jsou použité kytary, ať už elektrické, tak akustické. Více o formátech najdete zde: https://www.xgmidi.cz/midi-skladby/seznam-midi-skladeb


Otázka:

Ahoj Petře, nedělám moc detailně v XG Works, ale přesto se chci zeptat... Občas potřebuji upravit mid, ale když chci vyříznout část ze stopy nebo songu, lze to pouze po celých taktech, nejde mi to třeba půl taktu - 2 doby (u QY700 který už nemám to šlo i po dobách). Lze to nějak dělat, nebo to prostě jinak než po taktech nejde? Mám jeden mid, kde celá píseň začíná v půlce taktu a takto je to až do konce, nevím proč, ale chtěl jsem s tím poradit sám, že bych vše v půlce taktu vystřihnul a posadil o dvě doby dál... Nevím jak na to, měl bys nějakou radu prosím? Předem díky za jakoukoli odpověď

 Odpověď:

Ahoj Romane, ne všechno se v XGworks stříhá jen graficky po celých taktech. XGworks má hned několik pracovních oken (editorů), ve kterých je možné podle potřeby úpravy dělat. Potom záleží už jen na uživateli, co konkrétně použije pro úpravu, kterou potřebuje udělat. Určitě bych doporučil pro tvůj problém nejdřív použít funkci Shift clock, abys srovnal skladbu přirozeně do taktů. Potom už se s tím bude určitě líp dělat.Samozřejmě bude důležité takto srovnat všechny stopy !!! Pokud tato rada nestačí, tak už potom můžu nabídnou jen placenou konzultaci.


Otázka:

Dobrý den, bohužel jste mi neposlali odkaz na stažení midi souboru. Objednal jsem XGkaraoke verzi, ale poslali jste mi jenom text. Prosím o zjednání nápravy.

 Odpověď:

Dobrý den, z toho co popisujete usuzuji, že používáte počítač apple Macintosh. Chyba není na naší straně, ale u vás v nastavení počítače, nebo spíš v nastavení prohlížeče Safari. Stačí jít do nastavení Safari ( Safari / Předvolby / Obecné ) a na záložce Obecné najdete úplně dole k zaškrtnutí políčko - Bezpečné soubory po stažení otvírat. Stačí zrušit zaškrtnutí a stáhne se vám celý zip soubor, který si rozbalíte sami a správně tam, kam potřebujete.


Otázka:

Dobrý den. Mám Yamahu PSR 710. Chci si pořídit nový nástroj a nevím jestli koupit PSR 950 nebo TYROS. Používám nástroj na běžnou produkci a nebudu vytvářet MIDI. Jde mi pouze o zvukovou stránku, co se týče přehrávání MIDI souborů a drobných dohrávek. Děkuji za radu a zdravím. Petr P

 Odpověď:

Hodně záleží na tom, jestli chcete na nástroj skutečně hrát a předělat si skladby tak, aby se využil potenciál nástroje, nebo na tom budete jen přehrávat skladby - ať už v základní normě GM, nebo XG. Pokud se to týká první varianty, doporučím zvolit Tyros. Je to spousta maličkostí a odlišností a vcelku to potom stojí za to. (Pokud vám někdo řekne, že je škoda peněz, a že je to prakticky stejné, tak vám kecá. PSRS950 je podle tyrosu jako nástroj pro školáka. Je to na dlouhé vypisování rozdílů - kdybyste chtěl vědět víc, bude lepší osobně) Pokud by se jednalo pouze o přehávání skladeb bez úprav, tak to nemá smysl. XG, nebo GM zvuky hrají prakticky stejně všude a to potom nemá smysl investovat spoustu peněz navíc, když to nebudete využívat.


Otázka:

Dobrý den, jaký formát MIDI je třeba pro klávesy YAMAHA PSR e413? Máte ve Vašem sortimentu nějaké CD MIDI s výběrem poplárních písní s popisem, které skladby obsahuje a jaká je jeho cena? Miklík

 Odpověď:

Nenabízíme výběry skladeb na CD, protože je to nepraktické. Každému vyhovují jiné písničky, takže je lepší si vybrat podle vlastního uvážení ze seznamu to, co se vám líbí, nebo co vám vyhovuje. Pro váš nástroj je vhodný formát skladeb v GM normě. Ceny jsou uvedeny v detailu skladby.


Otázka:

Dotaz: Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda fungují vaše MIDI nahrávky na klávesách CASIO WK 3500, popřípadně v jakém formátu. Děkuji za odpověď. Jméno a příjmení: Jan Koller

 Odpověď:

Pro nástroje Casio je možné použít pouze GM verze skladeb, případně GM karaoke, kde je vepsán text. Je nutné počítat s tím, že výsledek přehrávání GM normy není tak kvalitní, jako přehrávání XG. Jde to samozřejmě vylepšit změnou základních GM vzuků na další panelové zvuky nástroje.


Otázka:

Dobrý den, jsem poprvé na vaší stránce a měl bych otázku na vás. Kde je možné, tedy kam mám kliknout, abych si mohl poslehnou skladbu v midi demo, kterou bych chtěl zakoupit? Zatím jsem zjistil, že když nahoře kliknu na demo, tak mi to hraje pouze v mp3. To ovšem nikdy není totéž co midi. Zároveň jsem se dočetl, že máte účet i v SR, tedy já úhrady preferuji převodem na účet. Tato informace ještě platí ? Za vaši odpověď moc děkuji.

 Odpověď:

Máme pouze demo ukázky v MP3, tak jak hrají ze sequenceru Yamaha QY700. Lidi si to v minulosti pletli a XG dema přehrávali na GM nástrojích, což jim samozřejmě hrálo často nesmysly. Proto jsme se rozhodli pro tuto volbu a s přehráváním potom není problém. Na představu jak je skladba zpracovaná to stačí.


Otázka:

Dobrý den. Existuje a kde se dá koupit program umožňující přehrávat hudební styly z Rolanda G-70 s koncovkou STL na počítači. Děkuji.

 Odpověď:

Pokud vím, tak neexistuje žádný program, který by přehrával styly Rolandu. Ty přehrávají pouze nástroje. G70 má spoustu zvuků a ty by tak nějak počítač asi neměl kde vzít. To by musel být program, který by měl kromě těchto funkcí i celou zvukovou banku G70 a to by asi stálo opravdu hodně.


Otázka:

Dobrý den, mám zařízení rolan V-Synth XT, Fantom x7, produkční studio roland MV-8800 a pc klávesy PCR300. Potřeboval bych poradit jak propojit zařízení, aby byla práce na všem co nejednoduší a zda je mozná synchronizace veškerého zařízení, aby spolu vše spolupracovalo, abych nemusel skoro vše samplovat, nebo nahrávat různé pasáže jako audio stopy. Jak se dají synchronizovat banky nástrojů, samply atd.. Děkuji za radu

 Odpověď:

Váš dotaz bohužel nespadá do kategorie těch, které zodpovídáme zdarma. Na takové dotazy je nejvhodnější osobní konzultace a přímo na místě se problém řeší dle jednotlivých požadavků. Protože se jedná o odborné konzultace, může být konzultace poměrně drahá. Můžete zkusit ještě využít poradenství firmy, kde jste nástroje zakoupil. Možná vám vyjdou vstříc tak, jako vycházíme vstříc našim zákazníkům.


Otázka:

Dobrý den, prosím o radu jaký klávesový nástroj (keyboard či syntezátor) by byl vhodný pro největší kompatibilitu s seqence remixerem Yamaha rm1x, pokud možno v nižší cenové relaci. Děkuji

 Odpověď:

co vím, tak žádný.


Otázka:

Dobrý den! Prosím, umí sekvencer YAMAHA QY 70 nebo QY 100 pracovat jako real time aranžer? Konkrétně: Připojím midi klávesy, určím split point a chtěl bych levou rukou řídit harmonii, identifikovanou drženým akordem a v pravé ruce hrát melodii. Tedy vpodstatě použít jako samohrajku. Děkuji za odpověď.

 Odpověď:

Ano, tohle jde a jde to i na sequencerech vyšších řad - QY300 a QY700.


Otázka:

Dobry den, vlastnim zarizeni Roland midi player SD-35. nevite nahodou jestli by nejak nesla nahradit flopy mechanika popr. nejake externi zarizeni, aby se nemuseli porad prehazovat diskety.

 Odpověď:

Bohužel nešla.


Otázka:

Fungují diskety nahráté u vás i na Yamahu 9000PRO?

 Odpověď:

Ano, dodáváme skladby v normách GM nebo XG. Všechny dražší nástroje Yamaha umí přečíst obě normy - lepší je samozřejmě XG verze. Pokud chcete používat panelové zvuky z PSR-9000, tak si je změníte a potom si skladbu v nástroji uložíte.


Otázka:

Potřeboval bych poradit. Sháním český manuál na digitální mix Roland VM 7100,pokud byste měli nějakou informaci k jeho získání, strašně by mi to pomohlo. Děkuji

 Odpověď:

S radou o manuály se neobracejte na mě, ale na dovozce Roland czec republic.


Otázka:

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, proč je lepší používat program XG Works 3.07 než třeba CUBASE SX3, Cakewalk atd. ? Podařilo se mi sehnat XG Works 3.07 a používám Yamahu PSR 1100. Máte nějaké zkušenosti i s EDIROL VSC-MP1. Předem děkuji za odpověď.

 Odpověď:

Odpověď je jednoduchá - XGworks je stavěný na práci s midi soubory nejen v normě GM, ale dokáže převést sám graficky nastavená data do SysEx povelů a kontrolerů. To velmi ulehčí práci a těm méně znalým problému umožní dotáhnout do finále editaci bicích, efektů atd. navíc umí jednotlivé data i přečíst, takže zobrazuje přímo SysEx povely s popisem, co který znamená. nic jiného pokud vím, to neumí.


Otázka:

Jsem začítečník ve výrobě midi a chtěl bych vědět, jestli lze do PC programu CAKEWALK nahrát z nástroje CASIO CTX811, nebo YAMAHA PSR310 celý doprovod tak jak se spouští levou rukou. nebo je-li třeba doprovod tvořit tón po tónu ( bicí a bas). Ravá ruka je jasná, ta mi jde. Za odpověď předem děkuji.

 Odpověď:

Nahrát to lze v případě, že nástroj vysílá do midi data z doprovodné jednotky. Potom je potřeba to nahrát jako multitrack - tedy více stop najednou, protože doprovod má vždy několik stop. Chce to trochu praxe, abyste si to nastavil.


Otázka:

Dobrý den. Obracím se na vás s dotazem jestli je možné propojit nástroj YAMAHA PSR 275 s PC pomocí kabelu YAMAHA UX 16. PC sice rozpozná a nainstaluje z přiloženého CD ovladače ale potom hlásí že MIDI zařízení není připojeno. děkuji Dražka

 Odpověď:

Znovu opakuji - tyhle problémy nehodlám řešit přes e-mail, nebo fórum. Chyba může být někde v nastavení, driverech, nebo propojení. Opravdu to řeším pouze na místě, jinak je to pro mě ztráta času.


Otázka:

Zdravím kolegy muzikanty-odborníky! Můj problém se možná týká více muzikantů a tak doufám v radu. Karaoke soubory z různých zdrojů - text bez problémů zobrazí přehrávač Van Basco ale nástroj ne (Yamaha PSR 740). Některé texty nelze najít ani v počítači-programu CAKEWALK 9. Dají se tyto texty nějak vydolovat a jakou je třeba provést úpravu ke zobracení v nástroji? Díky za radu!

 Odpověď:

Těžko říct. Záleží na zpracování jednotlivých souborů. Ne vždycky je to správně udělané. Bez souboru nemůžu posoudit.


Otázka:

Mám zpracované skladby na sequenceru Yamaha QY 300, který už nemám k dispozici. Místo něho mám sequencer Yamaha QY 700, který ale nedokáže načíst a pracovat s původními daty z QY 300. Prosím poraďte mi jak data přepsat, aby byla použitelná na QY 700. Data mám na disketách a nebo v notebooku.

 Odpověď:

Pře¨dpokládám, že máte vše uloženo v interním formátu QY-300. To bohužel jinde neotevřete. Takže jediná možnost je sehnat někde QY300 k zapůjčení, vše natáhnout do vnitř a uložit jako mid. Potom to natáhnete i do QY700. Jiná možnost pokud vím není.


Otázka:

Jsem úplný začátečník a pořídil jsem si Roland Juno-G. Mám nainstalovaný program od Cakewalk a to Sonar LE. Když propojím rolandy s PC, tak mi na displeji od kláves pořád nabíhá že se připojuji k PC a přitom mi už počítač klávesy našel. Bohužel ať zahraji jakýkoliv tón, tak klávesy mlčí. Jak na to, abych mohl hrát na klávesy přes počítač? Děkuji za odpověď.

 Odpověď:

Já bohužel tyhle problémy neřeším přes e-mail. Nemůžu vědět co máte kde propojeno, nebo jak nastaveno. Takové problémy se nejlíp řeší přímo na místě. Jinak je to většinou ztráta času.


Otázka:

dobry den pred mesicem jsem zakoupil roland 505 a rad bych se zaptal jestli by se dal sehnat cesky manual. dekuji

 Odpověď:

Dobrý den, ptejte se přímo u Roland czech republic. Ti dováží nástroje do ČR a zajišťují i překlady manuálů.


Otázka:

Dobrý den, před Vánoci jsem si pořídil Roland EXR-7s. Jelikož jsem amatér v problematice MIDI (dosud jsem hrál pouze na Casio, které poporovalo jen GM), zajímalo by mě, jakým způsobem spustím na Rolandu GM2 a XG zvuky. Nástroj má obsahovat 510 tónů +256 GM2 +542 XG. Zatím se mi daří použít pouze 510 základních tonů. Jak použít ostatní formáty?Děkuji

 Odpověď:

Když si stáhnete zvukovou mapu GM2 popř. XG lite, najdete k nim většinou MSB, LSB kontrolery a Program Change. Tím se přepínají zvuky. V tabulce u Rolandu máte ty, které se dají volit panelově. Další budete muset pouze přes PC. I tak Vás zklamu, pokud čekáte objevení další rozdílných zvuků. Když si projdete ty tabulky, tak zjistíte, že v každé normě se opakují piána, el.piána atd. až narazíte na bicí nástroje. Vše je tříděno podle základních kategorií viz naše tabulky ke stažení. Pozor u nástroje EXR nejde o plnohodnotnou XG normu - pouze XGlite.


Otázka:

Dobrý den,velice děkuji za Vaši radu ohledně výběru druhého nástroje ke klávesám Yamaha PSR 3000.Úplně jste mi otevřel oči,máte naprostou pravdu,že koupě dalších samohrajek asi nebude to pravé.Uvedl jste např.Roland Fantom Xa-poslechl jsem si na různých stránkách dema,shlédl videa,přečetl testy,ale mám trochu pocit,že se nástroj hodí hlavně k tvorbě dance music.Já hraji především country,rock i dechovka mi není cizí,takže bych uvítal především zvuky harmonik,akordeonů,kytar a nějaké věrné dechy,hlavně trubky a saxofony.Má jich Fantom Xa dostatek? A hlavně v jaké jsou podle Vás kvalitě?Je hodně znát o polovinu menší wawe ROM v porovnání s ostatnímy fantomy?Nebo na které rozšiřující kartě tyto zvuky jsou?Mohl by jste mi prosím jen tak v kostce popsat základní vlastnosti a funkce sampleru?Nemám s tím absolutně žádnou zkušenost.Kdybych si nástroj objednal ve Vaší internetové prodejně,šla by celá částka zaplatit při převzetí dobírky,nebo je nutné zaplatit zálohu převodem na Váš účet?A jak dlouhá je dodací lhůta? Děkuji mnohokrát za odpověď.

 Odpověď:

Roland Fantom Xa je všestranný nástroj a můžete ho použít na cokoliv. To že tam najdete 10x více zvuků z oblasti taneční scény je pochopitelné. Na rockovou muziku vám stačí 4 sady bicích, většinou 2 dobré basy, nějaký pad, smyčce, hammondy a nějaký pilový zvuk. Taneční hudba je mnohem náročnější, tak to se Vám zdá proto. Navíc si můžete vytvářet nebo upravovat zvuky sám. Co se týká dalších dotazů, bude lepší když mi zavoláte.Nemůžu všem podrobně odepisovat - nemám na to tolik času.


Otázka:

Dobrý den. Mám problém s prepojením Yamahy S30 s PC cez Midi. Ako nastavit Midi devices v programe Cakewalke? Ak nastavím v cakewolku Midi Inputs SB live MIDI Port! (čo je zvuková karta, dalšia možnost nastavenia je MPU 401) , na Midi Outputs SB live MIDI Port, potom ak prehrávam nejakú midi skladbu s viac midi trakmi tak skladbu prehrá S30ka ale všetky traky hrajú len jedným nástrojom(kvalitným), čo je nepočúvatelné. Na S30ke je na kanáloch nastavené omni. Ak nastavím v Cakewolku Midi Outputs SB live Synth A tak skladbu prehrá zvuková karta počítača a S30 hrá násojmi zo zo zvukovej karty počítača. Takto prehraná skladba je už lepšia , ale zvuk nástrojov je mnohonásobne nekvalitnejší ako z S30. Je možné nastavit S30 na prehrávanie midi súborov z Cakewolku aby boli k jednolivým trakom priradené správne násroje? AKO? Je možnost aby zvuková karta SB Live hrála nástrojmi takej kvality ako má S30ka? Dakujem za odpoved.

 Odpověď:

Je mi líto, ale nemůžu to takhle podrobně radit zdarma. Je důležité, aby správně fungoval kabel na propojení. pokud používáte windows XP je nejlepší použít USB-MIDI kabel. Ten se objeví v nabídce. Pokud máte zájem o další rady, můžete si u mě domluvit schůzku na konzultace. Ty jsou samozřejmě placené, ale jejich výhodou je vyřešení a objasnění problému. Nejde to řešit takhle dopisováním. Je to zdlouhavé a k ničemu to nevede.


Otázka:

Prosím o radu, zda a jak lze propojit starší klávesový nástroj, vybavený MIDI IN/OUT 2xDIN s novým počítačem (konkrétně notebookem), který již nedisponuje gameportem na zvukovce, ale má pouze USB porty? Existuje k tomu nějaký interface? Děkuji, Milan K.

 Odpověď:

Nejlepší jsou kabely USB-MIDI Edirol UM1X nebo Yamaha UX-16. Stojí do 2000 Kč.


Otázka:

Doporučte dobrý midi kontrolér asi tak do 15000Kč. Používam pouze soft.syntezátory s programem Sonar nebo FL studio. Zvukovou kartu mam novou E-MU 1212M .Díky

 Odpověď:

Osobně používám 5-ti oktávový Edirol PCR-M80. Stojí asi 10 tisíc. Dají se koupit ale i kontrolery od různých levných firem, kde není takový důraz kladený na klaviaturu. Někdo si raděj koupí starší syntezátor. nevím jaké na to máte požadavky.


Otázka:

Úvodem vás co nejsrdečněji zdravím. Koupil jsem si Yamahy PSR3000, zatím mi nebyly dodány, ale chci se zeptat na normu GS. Kolega vyrábí a upravuje MIDI skladby na modulu Roland a zajímalo by mně jestli i můj nástroj bude umět přehrát ve stejné kvalitě jeho MIDI. Doposud jsem používal PSR 550 a všechny MIDI jsem musel opravovat aby to hrálo celkem pěkně. Děkuji za vaši odpověď.

 Odpověď:

Hrát to bude, ale úplně jinak. Nejsou stejné efekty ani zvuky. Budete to muset upravovat. To ale nehraje úplně stejně ani u nástrojů s XG normou. Určité drobné odlišnosti najdete vždy.


Otázka:

Chcel by som pripojit midikabel na notebook. Ako na to?Treba nejaky interfejs ako napr.volakedy na Amigu? Mam v notebooku Cakewalk a v ponuke midi device je aj MP401....Takze si myslim ze dokaze vysielat midi data aj von...

 Odpověď:

Doporučuju k propojení USB-MIDI kabel, nejlepší Edirol UM1X, nebo Yamaha UX16. Je to nainstalované během krátké chvilky a funguje to i na windows XP, narozdíl od gameportových kabelů. Cena je bohužel pro některé uživatele poměrně vysoká. Ale většinou jsou k tomu všichni donuceni, protože znám spoustu lidí, kteří s instalací gameportových kabelů strávili zbytečně několi dní, provolali několik set korun a nakonec si stejně koupili USB kabel.


Otázka:

Dobrý den,vlastním nástroj Yamaha PSR 3000.Zvukově se mi velmi líbí,ale chtěl bych si pořídit ještě jeden nástroj,aby to při vystoupení dostalo ještě větší šmrnc!Slyšel jsem,že Roland je na tom před Yamahou ještě o krůček napřed,teda co se zvuku týče.Z Vaší nabídky mě zaujaly nástroje EXR 3,5,7 a GW-7.GW-7 ale nemá disketovou mechaniku a zabudované reproduktory,což mi přijde jako velké mínus.Je mezi těmito nástroji nějaký rozdíl v kvalitě zvuků?Mě více imponuje GW-7 i přes tyto nedostatky.Hodí se na živé hraní s použitím stylů atd.,nebo spíše k přehrávání skladeb,nebo jako zvukový modul? Šlo by např. propojit PSR 3000 a GW-7 a přehrávat GS skladby ze SM karty na PSR3000 přez GW-7?A nebo se GW-7 nedá zvukově s Yamahou PSR3000 vůbec srovnat,čemuž by napovídala dost nízká cena? Děkuji velmi za odpověď.

 Odpověď:

Máte jednu dobrou samohrajku, použijte jako druhý nástroj raděj syntezátor. Uvidíte, že mi dáte po téhle zkušenosti za pravdu. Navíc bych šel do syntezátoru od jiné firmy než Yamaha, nebo v případě nástroje Yamaha do nástroje, který je trochu odlišný. Např. starší série SY.


Otázka:

Vážený XGmidiTEAMe, chtěl bych si koupit do počítače nějakou slušnou midi kartu, abych nemusel veškeré midi tvořit nebo upravovat na XP-50ce...Existuje na trhu midi karta, nejlépe od firmy Roland, která by dokázala nahradit zvukově XP-50ky, tak abych nemusel používat klávesy??? Děkuji předem...

 Odpověď:

To bohužel není. Tady nejde o tu zvukovku, ale o to co je v tom nástroji. Kdyby se to dalo boejít takhle, synťáky už by se určitě neprodávali. Chce to kabel, propojit s PC a nechat to přehrávat synťák.Vše ostatní můžete dělat na PC. Je potřeba se to ale naučit. Taky jsem byl dříve zvyklí dělat vše na synťáku.


Otázka:

Uvažuji o nějakém přístroji na spouštění Midi souborů, protože nemám disketovku na klapkách. Ideální by bylo něco s číselnými tlačítky a zobrazením čísla skladby /názvu/ na displeji.Můžete mně poradit co mám shánět? /ne notebook/ Dal by se použít např. Midi programmer&Controler MSC-4? Jsem baskytarista. Děkuji.

 Odpověď:

Tohle jsem nezkoušel, tak nevím. Na tyhle věci máme své zařízení NewMus. Zkuste kontaktovat ing. Růžičku - 603 872 069. Poradí Vám.


Otázka:

Mám nástroj Roland EXR-7. Mám k němu styly na CD (od Vaší firmy). Chtěl jsem se zeptat, zda-li existuje nějaký software na úpravu či výrobu nových stylů. Na samotném nástroji je v návodu popsáno uložení hotového stylu z diskety, ale není tam ani slovo o tom, jak styl udělat a uložit, tak mám za to, že to asi nejde? Styly se mi nepodařilo v žádném programu ani otevřít (Cubase, Sonar). Už jsem se na to jednou ptal, dostal jsem odpověď, že budete vědět více po nějakém školení. Děkuji za odpověď, s pozdravem Martin Lahoda, Vlašim

 Odpověď:

Program existuje - ale prozatím není v prodeji. Roland jej přislíbil za velmi nízkou cenu pro své uživatele. Uvidíme, kdy se k tomu dopracuje. Je to ale docela složité a pokud k tomu nebude český manuál a nějaký seminář, většina uživatelů si s tím neporadí.


Otázka:

Dobry den, chtel bych se zeptat na jednu vec ohledne editace MIDu. Kdyz Midi skladbu konvertuju na klavesach a pak ji znovu nactu v PC, tak se mi to cele posune o 1/32 notu do predu a dale se to po kazdem ulozeni a znovu nacteni a ulezeni dale posouva. Kdyz pak koukam na klavesach na ty blikajici diody, ktery signalizuji dobu, tak je to rozhozeny. Nekdy si ty midi musim jeste upravit. Predem Vam dekuji za odpoved.

 Odpověď:

Máte něco špatně nastaveno v programu, nebo něco děláte špatně. Nemůžu to takhle posoudit.


Otázka:

Vážení,můj dotaz souvisí s nástrojem Roland GW-7, se kterým jsem vzhledem k poměru možností a ceny velice spokojen.Flash paměť ,společná pro songy a uživatelské styly je 1 ,9 MB a uživatel musí rozvážit, zda ji obsadí přes USB rozhraní vhodnými styly nebo songy.Proto hledám cenově dostupný SW editor na bázi Windows, který by umožnil editaci, případně tvorbu vlastních Roland stylů ve formátu *.sty . Některé uživ.styly s bohatým intrem a frázemi, bez kterých se lze obejít mají i přes 60 KB. Předem děkuji za odpověď.

 Odpověď:

Do Rolandu nemůžete používat styly s příponou .sty . Nejsou pro tento nástroj kompatibilní. Nástroj používá styly ve formátu .stl a je na to speciální program k převádění. Bohužel jsem ho ještě nikde neviděl k prodeji. Jediná dostupná cesta jsou úpravy přes nástroj, který to umí - např. Roland G-70.


Otázka:

Dobrý den, prosím o radu, zda existuje český manual k Yamaha rm1x a kde bych jej mohl sehnat. Mám pouze v angličtině a té bohužel nerozumím. Děkuji

 Odpověď:

Pokud manuál existuje ( myslím, že ano ), ptejte se u hlavního dovozce nástrojů Yamaha. Je problém, že ti ho obvykle samotný neprodávají, nebo když pordávají, tak je dost drahý.


Otázka:

Dobrý den Chtěl jsem se zeptat, jak spolu komunikuje zvukový standart XG (Yamaha) a XG lite (Roland). Jsou tyto zvukové formáty kompaktibilní, tzn. je možno na rolandu přehrát skladbu v XG formátu. Děkuji

 Odpověď:

Skladby XG lze přehrát správně pouze na nástrojích s plnou XG normou, tj. pouze na nástrojích Yamaha, které podporují normu XG. XG-lite norma sice obsahuje zvuky z XG, ale je zde celá řada věcí, které nástroje nepřečtou správně, jako efekty a jejich editace, bicí na více stopách a jejich editace - zkrátka je to jen další ořezaná norma, která spíš naláká nepozorné lidi, kteří se potom diví, že jim na nástroji XG nehraje správně.


Otázka:

Jaký doporučujete přehrávač doprovodné hudby,t.j. např midi soubor ,ale již ve formátu wav,audio,mp3.

 Odpověď:

Nerozumím otázce. Zkuste blíže specifikovat. Nevím zda to má být nějaký přehravač pro PC, kde se má pracovat s databází, nebo chcete přehravač hardwarový?


Otázka:

Chcem sa opytat,mam zaujem o Roland GW-7, a nastroj nema disketovu mechaniku ako si donho ulozim SMF skladby napr. objednane u Vas ( cca. 50skladieb ). A kolko sa do jeho pamati smf skladieb da ulozit a akym sposobom. U vas by som si skladby objednal na CD a ako ich dostanem do nastroja?? Ak cez PC, tak ako? Musim mat PC pri sebe na zivom hrani? Je vobec vhodny na taketo pouzitie, nie je lepsi Roland EXR-5.

 Odpověď:

Nástroj se mi ještě nedostal k prozkoumání, ale skladby se do něj načítají pomocí USB propojení. Jsou potom uloženy ve Flash paměti, ale nepodařilo se mi zjistit, jak velká ta paměť ve skutečnosti je. Po připojení k PC se nástroj chová jako externí disk. Na hru bych asi doporučil EXR-5, protože má disketovou jednotku.


Otázka:

Dobry den, musim predeslat,ze jsem v MIDI problematice naprosty amater a tak vam mozna moje otazka prijde smesna ... ale ... Chtel bych se zeptat jak prehrat MIDI soubory ve formatu XG , kdyz moje klavesy podporuji jen GM? Jde to treba pres pocitac ? Kdybych koupil nejakou zvukovou kartu nebo neco podobneho ? Nebo musim koupit nejaky XG modul ? Jde mi opravdu jen o to dostat ven k namixovani kvalitnejsi zvuky normy XG. Jeste jednou se moc omlouvam za mozna hloupu otazku,ale snad mi poradite... Moc dekuji. Jirka

 Odpověď:

Pokud vlastníte pouze GM nástroj, nelze na něm přehrávat XG midi soubory.V PC to lze, ale pouze v tom případě, že máte nainstalované ovladače, které umožní přehrát XG zvuky. Ovšem kvalita přes zvukovou kartu není nijak závratná. Existují sice karty podporující XG normu, ale ty jsou zase trochu dražší. Je to takový začarovaný kruh. Doporučuji sehnat aspoň nějaký starší zvukový modul s XG normou ( MU 15, 50, 80, 90 nebo 100 - čím vyšší model, tím vyšší cena ). Z kláves umí XG PSR 540, 630,640,730, 740,atd.


Otázka:

Velice děkuji za odpovědi, konečně jsem se rozhodl a fantom XR už je doma. Moc děkuji za Vaši ochotu a pomoc s výběrem.zatím jsem se s tak dobrým přístupem nesetkal. Ted se ještě prokousat manuálem s mojí angličtinou ..horor,sháním český manuál ,abych mohl tento modul řádně využít ve všech směrech,pokud by byl k mání dejte vědět.Dík

 Odpověď:

Pokud jste to koupil v ČR, tak byl dán k dispozici návod ke klávesové verzi. Parametry pro editaci jsou shodné, stejně jako spousta dalších funkcí. Rozdíly jsou pouze u zobrazení na displeji, ale nejlépe je pracovat se sw editorem, protože tam odpadají tyto problémy úplně a práce je potom docela jednoduchá. Chce to jen pečlivě projít jednotlivé možnosti editace, aby byla jistota, kde máte které položky hledat. Pokud jste to koupil v zahraničí, bude se manuál asi shánět těžko., protože jej k dispozici nikdo nedá.


Otázka:

Krásný den, jsem člověk, kterému technické vymoženosti nástrojových aparatur moc neříkají, ale přesto by si čas od času udělal nějakou midi skladbu. Hraji na Korg PA-80 a písně si kupuji. Programování mi zrovna mo nejde a ani na to nemám tolik času. Přesto, poradtě prosím nějaký obecně platný systém, jak k programování midi skladeb (např. z rádia, kazety,CD) přistupovat. Špatné výsledky jsem měl i s kvantizací bicích apod. A otázka mimo: máte píseň Oh no no...,?

 Odpověď:

Rada na postup při programování podle nahrávky snad ani nejde dát. Každý postupuje trochu jinak, každému taky vyhovuje jiný postup. Obecně můžu napsat pouze jednu radu. Čím více to budete zkoušet, tím líp to časem půjde, protože nasbíráte víc zkušeností. Osobně jsem neuměl na začátku vůbec nic, neznal jsem kontrolery, sysexy, ani co který dělá. Naučil jsem se to tak, že jsem to denně používal. Ne každý však na to má trpělivost. Naprogramování skladby zabere spoustu času - můžete počítat s tím, že pokud to má být dobře udělané, tak skladba zabere 8-10 hodin, při obtížnějších skladbách to bude i několik dní. Co se týká skladby, musíte to trochu upřesnit.


Otázka:

Uvažujete o možnosti vyrábět skladby na základě nějaké hromadné objednávky ? Byly by pak skladby levnější ?

 Odpověď:

O hromadném aranžování na zakázku neuvažujeme. Pokud chcete nějaký peníz ušetřit, buďte naším registrovaným zákazníkem a dejte svůj hlas nějakému tipu ostatních uživatelů, nebo napište svůj tip. To vše na naší stránce "Vaše tipy".


Otázka:

1,Poslechl jsem si roland Fantom Xr, má pěkné zvuky, bohužel nevyužiji segvencer a sampler zřejmě také ne, jsou zvuky fantoma srovnatelné s Roland Xv5050, ten nemá přiblblé segvencery ,které zbytečně modul prodražují. 2,k jakému modulu lze použít na rozšíření kartu SR JV80 BAS and Drums, potřebuji kvalitní bas a tahle karta je má. Děkuji

 Odpověď:

1) Měl jsem oba nástroje a zvukově jsou úplně jiné.Fantom-XR není tak drahý proto, že má sequencer, ale proto, že má velmi kvalitní zvuk ( 128 MB wave rom oproti 64 MB ) Na hraní se samozřejmě dá velmi dobře použít i XV5050 nebo XV2020, záleží na možnostech a požadavcích. 2) Kartu je možno použít ke starším nástrojů JV a jestli se nepletu XP. Je ale možno použít místo staré karty kartu SRX-07 do nového modulu, která obsahuje všechny vzorky z SR-JV80 a navíc další vzorky.


Otázka:

Najde se někdo,kdo má zkušenosti s tímto modulem.Potřebuji radu, jak pracuje,zda pomocí performens, či jako multitinmbrál v reálném čase na všech 16 chanelech, zda se dá ovládat i pouze po cestě MIDI KONEKTORY. Nemám totiž USB,používám segvencer Merish a né PC a tem USB nemá i když umí všechny kontrolery jako PC,ale pouze cestou přes midi konektory.Jakým způsobem u fantoma funguje GM.Zapnul jsem jej v domnění že je Gen.MIDI místo jiného modulu který používám v GM a fantom hraje nesmyslné zvuky.Zřejmě mám špatně nastaveno a ale nemohu na to přijít mám obavy že jde nastavit pouze přes USB.Díky za radu

 Odpověď:

Pokud se jedná o modul Fantom X, můžete se obrátit na mě - telefonický kontakt je na našich stránkách.Problém je nejlépe řešit telefonicky nebo ústně, protože problematika je velmi obsáhlá . Co se týká GM na Fantomu - pracuje úplně normálně. Do režimu GM se přepne vždy po obdržení SysEx GM zapnuto.


Otázka:

POSLECHL jsem si roland fantom xr, zvuky skvělé i bas kytary o které mi jde nejvíce velmi slušné. Nevyužiji sampler a segvencer,ani zvuky drum /používám Alesis DM Pro pro segvencer i živé hraní/. Myslíte že by postačil modul roland xv2020 , popř. xv 5050 , je kvalita zvuků bass a jiných srovnatelná s fantomem? existuje rozšiřující karta pro basové zvuky k těmto modulům?Děkuji za odpověď

 Odpověď:

Roland Fantom-X se od XV řady liší snad úplně ve všem. Jsou to jednak možnosti polyfonie ( 2x více ), velikost wave Rom ( 2x více ) a dále zvukové vzorky. Fantom-X je současná vlajková loď a kvalita provedení tomu odpovídá. Tím nechci říct, že by XV5050 nebo XV2020 nebylo možno použít na vysoké úrovni. Díky tomu, že nástroje XV nabízí úplně jiné zvukové možnosti jsou používány i na muzikálech. Jestli se nepletu tak zrovna pro muzikál Kočky, byl tenhle nástroj použit. Já osobně jsem ho používal 13 měsíců a byl jsem spokojen, až na tu polyfonii. 64 hlasů je dnes docela málo, pokud dělá člověk obtížnější projekty. V každém případě se volbou nástroj série XV dá ušetřit docela dost peněz. Moduly XV lze rozšířit o 2 SRX karty. Pokud se jedná hlavně o zvuky basové apod. jednoznačné doporučuji kartu SRX-07. Je možno si ji u nás vyzkoušet, nebo si můžete stáhnout demo na našich stránkách. Pokud by šlo hlavně o ty basy doporučuju volbu XV2020 a pokud by nedostačovala kvalita presetových vzorků, tak kartu SRX-07.


Otázka:

Zdravím Vás. Používám ke hraní přehrávač disket. Ale špatně vidím na texty, tak bych si chtěl pořídit něco co podporuje karaoke. Chtěl bych si koupit NewMus5.5. Dá se používat stejně jako NB? Má podsvětlený displej? Má MIDI OUT (propojení ze zvukovým modulem) ? Děkuji za odpověď.

 Odpověď:

NewMus 5.5 je možné propojit jak s notebookem, tak s klasickým PC, sám o sobě ale nic nedělá - to znamená, že to, co máte nainstalováno v Počítači, to systém NewMus používá. Má podsvětlený display - foto, demo ke stažení a popis viz. sekce Hardware. Samozřejmostí je zobrazování textů skladeb včetně diakritiky


Otázka:

Chci si koupit nový nástroj a nevím jaký. Můžete mi poradit ?

 Odpověď:

Samozřejmě, napište nám bližší požadavky a rádi Vám vyhovíme.


 Nákupní košík 0,00 Kč 0,00 EUR
Váš nákupní košík je prázdný.

Rychlovky

2024-05-12 10:54:59

Máme tady další předělávky do lepších formátů. Suzi Quatro 1165, 1127, Pokondři 0628, nebo Zagorová s Rezkem 0353. Nový singl od Radečků a ve studiu už dělám na dalších novinkách i vámi žádaných předělávkách.

2024-04-25 22:13:45

Už po víkendu se můžete těšit na zařazení dalších písní do nabídky. No a samozřejmě pracuju na přípravě dalších skladeb. Rozdělané jsou hned další čtyři.

2024-04-09 22:51:57

Dále pracuji na vašich zakázkách. Momentálně je to Jelen a Karel Gott. Taky se věnuju dalším předělávkám. Kompletně byly předělány starší skladby Schelinger 0035 a instrumentálka 1182. Do lepších formátů byly předělány písně jako Zvláštní máma, Sun of Jamaica Třetí galaxie a řada dalších. A pokračujeme dál. Čekají nás samé super věci.

Novinky

Veselé Vánoce 2023

Milí registrovaní uživatelé, dovolte mi popřát vám všem krásné prožit&iac...
Více zde ...

Formát Genos, Tyros atd.Databáze skladeb ve vámi oblíbených formátech se nám neustále rozš...
Více zde ...
Platební brána za karaoke